Sklep h&a

78-400 Szczecinek

ul. Wł. Bartoszewskiego 8

NIP: 6731434785

  790 247 236

 sklep@ha-herbatykawy.pl

Miód drahimski - wyjątkowy miód z Pojezierza Drawskiego wpisany na listę produktów tradycyjnych.


 


 

 

Pochodzenie miodu drahimskiego

Miód drahimski produkowany jest na Pojezierzu Drawskim, gdzie tradycje bartnictwa sięgają jeszcze XVI w. Stało się tak za sprawą licznych w tym regionie wrzosowisk i starych alei lipowym oraz wprowadzenia w późniejszym okresie upraw rzepaku i gryki. Współcześnie wiele pożytków pszczelich, wykorzystywanych przez producentów miodu drahimskiego,  znajduje się na terenach Drawieńskiego Parku Narodowego.

Ze względu na swoją wyjątkowość, świetny smak i tradycje,  miód drahimski został w 2006 roku wpisany na krajową listę produktów tradycyjnych. A w 2011 roku Komisja Europejska zarejestrowała go jako produkt posiadający Chronione Oznaczenie Geograficzne

Za co ceniony jest Miód Drahimski

Miody drahimskie najczęściej kojarzone są z wyjątkowym smakiem. Swoje niezaprzeczalne walory zawdzięczają nie tylko temu, że powstają w czystym regionie. Gdzie pośród jezior, lasów i łąk pszczoły mogą pozyskiwać nektar. Oprócz smaku wyróżnia je także jakość, za którą stoją już ludzie, rodzinne pasieki, które swoją wiedzę i doświadczenie zdobywały od pokoleń.

Miód drahimski w sklepie h&a – dostępne odmiany

Określeniem  miód drahimski nie można nazwać każdej odmiany miodu. Dotyczy to tylko produkowanego na Pojezierzu Drawskim miodu wielokwiatowego, rzepakowego, gryczanego lipowego i wrzosowego.

Nie oznacza to jednak, że są to jedyne miody, które powstają w tym regionie. W ofercie naszego sklepu znajdziecie także wyśmienity miód faceliowy oraz akacjowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl