Sklep h&a

78-400 Szczecinek

ul. Wł. Bartoszewskiego 8

NIP: 6731434785

  790 247 236

 sklep@ha-herbatykawy.pl

Herbaty czarne Kenia

Czarne herbaty liściaste z Kenii

Jeszcze do niedawna czarne herbaty liściaste z Kenii nie były u nas w ogóle znane. Nie ma się co dziwić. Uprawa krzewów herbacianych w tym kraju rozpoczęła się stosunkowo niedawno. Ze względu jednak na bardzo korzystne warunki klimatyczne i dobre gleby przyjęła się znakomicie i Kenia staje się powoli coraz większym producentem czarnej herbaty. Wysoka kultura uprawy, skutkuje wysoką jakością suszu i ciekawym smakiem. Czarne herbaty liściaste z Kenii to często składnik mieszanek herbacianych sypanych lub w torebkach. Jednak te, pochodzące z najlepszych ogrodów oferowane są oczywiście jako pojedyncze gatunki.

Jak smakują czarne herbaty kenijskie

Czarne herbaty kenijskie charakteryzują się intensywnym smakiem. Są dość mocne. W przypadku niektórych gatunków tą intensywność łagodzi dodatek pączków liściowych, określanych jako złote tipsy. Napary nabierają wówczas lekkości, garbnikowy smak nie jest już tak wyczuwalny oraz słodyczy i kwiatowych nut.

Parzenie czarnych herbat z Kenii

Herbaty z Kenii to przecież typowe czarne herbaty. Podczas parzenia nie stawiają wielkich wymagań. Można zalać je wodą zaraz po zagotowaniu. Parzymy je tak długo jak lubimy. Jeśli pragniemy herbaty mocnej o intensywnej goryczce, to oczywiście ten czas należy wydłużyć. Cztery minuty z pewnością wystarczą. Otrzymamy wtedy mocny, pobudzający napar. Jeśli natomiast, chcemy delektować się bogactwem jej smaków, to czas zaparzania powinien być krótszy, np. dwie minuty. Dobrym rozwiązaniem będzie też użycie jakiegokolwiek zaparzacza. Czy będzie to metalowe sitko, kulka czy papierowy filtr, to nie ma znaczenia. Ważne jest, aby móc sterować czasem zaparzania i w odpowiednim momencie wyjąc fusy.

Właściwości herbat czarnych z Kenii

Najważniejszymi właściwościami tych afrykańskich czarnych herbat są oczywiście ich walory smakowe.  Pijąc je, oczekujemy przecież przyjemności i możliwości delektowania się ich smakiem i aromatem. To dzięki temu często składnikiem wysokiej jakości herbat w torebkach lub piramidkach. Podobnie jak inne herbaty zawierają sporą dawkę kofeiny, która działa pobudzająco i wspiera naszą koncentrację. W przypadku czarnych herbat z Kenii pobudzająco będzie działał na nas także ich mocny i intensywny smak.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl